Skip to content

O nás

Spoločnosť DEKRA Slovensko sa venuje posudzovaniu a kontrole technického stavu vozidiel už od roku 1995. Ako súčasť celosvetovej expertnej organizácie DEKRA máme silné zázemie nie len ako sieť staníc technickej kontroly, ale aj v iných oblastiach zameraných na bezpečnosť v doprave. DEKRA v roku 2025 oslávi svoje 100. výročie a jej víziou je stať sa pri tejto príležitosti Globálnym partnerom pre bezpečný svet. Preto sme sa popri bezpečnosti, ktorú pomáhame budovať na našich cestách, rozhodli vniesť o trochu viac bezpečnosti aj do kúpy ojazdeného auta.

DEKRA Slovensko je takmer od svojho vzniku uznávanou a odbornou organizáciou, ktorá na tej najprofesionálnejšej možnej úrovni posudzuje technický stav vozidiel či výšku škody pri nehodách. Od roku 1998 túto činnosť vykonávame ako Znalecká organizácia. V roku 2003 sa naše služby rozšírili aj o posudzovanie hodnoty cestných vozidiel. Odbornosť a skúsenosti našich znalcov využívajú v týchto oblastiach nie len súkromné subjekty, ale aj orgány štátnej správy či orgány činné v trestnom konaní (napríklad pri dopravných nehodách).

Dlhoročná prax našich odborníkov z oddelenia znalectva prispela v roku 2007 k vytvoreniu oddelenia UCM (Used Car Management = Manažment jazdených vozidiel), ktorého hlavnou činnosťou je vykonávanie obhliadok vozidiel po ukončení operatívneho leasingu. Toto oddelenie spolupracuje s najväčšími leasingovými spoločnosťami na Slovensku a môžete ho nájsť v 3 slovenských mestách – Bratislave, Košiciach a Žiline.

Logickým vyústením rozvoja našich služieb v oblasti obhliadania a kontroly vozidiel je ponúknuť naše skúsenosti a vedomosti širokej verejnosti. Preto sme sa v roku 2020 rozhodli ponúknuť našim zákazníkom novú službu Autokontrola, ktorá je dostupná pre každého záujemcu o kúpu ojazdeného vozidla. Sme jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá ponúka túto službu a zároveň má viac ako 25 ročné skúsenosti v posudzovaní technického stavu a obhliadkach vozidiel.

Prečo si nechať auto pred kúpou skontrolovať práve u nás?