Skip to content

AUTOKONTROLA - NOVÁ SLUŽBA

Kúpa auta v dnešnej dobe nie je jednoduchou záležitosťou. Človek sa rozhoduje podľa značky, výkonu, ceny, vzhľadu a množstva ďalších parametrov. Pri kúpe nového vozidla je to jednoduchšie, pretože vieme, že vozidlo je nové, nejazdené, nebúrané, neopravované a naviac predajca naňho vždy ponúka aj záruku. Ak si však kupujeme „jazdenku“, ku všetkým nami požadovaným parametrom pribúda ešte aj starosť – Nechce nás predávajúci oklamať? Nevychvaľuje auto až príliš? Nezamlčuje nejaké závady?

Pozor na podvodníkov

Samozrejme je len prirodzené, že každý kto predáva auto, snaží sa vyzdvihnúť jeho najlepšie vlastnosti. Na tom nie je určite nič zlé. Ale čo ak natrafíte na špekulanta a podvodníka? Podvodníka, ktorý napríklad lacno kúpi nabúrané auto zo zahraničia, opraví ho doma v garáži „na kolene“ a predáva za super výhodnú a bezkonkurenčnú cenu? Alebo podvodníkovi za auto zaplatíte a pri prepise zistíte, že je auto v exekúcii a vy nakoniec nemáte ani auto ani vaše peniaze?

S našou službou Autokontrola sa vám takáto situácia nemôže stať. Autokontrola spočíva v tom, že do štandardného vzťahu predávajúci-kupujúci vstúpime ako tretí – nezávislý a nestranný subjekt, ktorý objektívne skontroluje stav ojazdeného vozidla a preverí jeho možné technické či právne vady.

Ako to teda funguje?

Službu Autokontrola ponúkame vo variácii troch balíčkov, ktoré si zákazník môže zakúpiť online na našej stránke. Po zvolení si konkrétneho balíčka a jeho zaplatení, zákazníka kontaktuje náš technik, ktorý bude Autokontrolu vykonávať. Každá Autokontrola prebieha v dvoch fázach. Jednou je samotná fyzická obhliadka vozidla a skúšobná jazda, druhou zas administratívne preverovanie vozidla v databázach a vyhodnocovanie kontroly. Čas a miesto obhliadky závisí od dohody medzi predávajúcim, kupujúcim a našim technikom, spravidla je to do dvoch pracovných dní od zakúpenia balíčka. Štandardne sa obhliadka vykonáva v pracovný deň. Celý proces Autokontroly prebieha pomocou mobilnej aplikácie, do ktorej technik zaznamenáva všetky namerané hodnoty a informácie, ktoré o vozidle zistí. Počas obhliadky technik aktívne komunikuje s kupujúcim aj predajcom a názorne ukazuje všetky zistenia kupujúcemu.

Výstupný protokol a jeho obsah

Výsledkom každej Autokontroly je Výstupný protokol, ktorý zákazník obdrží mailom do 24 hodín po obhliadke vozidla, resp. nasledujúci pracovný deň. Všetky závady, ktoré náš technik počas kontroly zistí, sú v protokole zvýraznené farebne. Výstupný protokol je prehľadne usporiadaný do desiatich kontrolovaných oblastí a obsahuje výsledky všetkých kontrolných úkonov vybraného balíčka, fotografie vozidla, slovné zhodnotenie kontroly a tiež odporúčané opravy, ktoré bude potrebné na vozidle v blízkej dobe vykonať. Môžete si tak byť istý, že vás krátko po kúpe vozidla neprekvapia nečakané výdavky, prípadne konzultovať s predajcom vozidla zníženie predajnej ceny o plánované opravy. 

Poznať stav vozidla, ktoré chcete kúpiť, je základným predpokladom, aby vám (ako ďalšiemu majiteľovi) bez problémov úspešne slúžilo ešte niekoľko rokov.

Stránka je dočasne v rekonštrukcii. 

 

V prípade záujmu a otázok nám napíšte na mail:
autokontrola@dekra.com

Ďakujeme.
Autokontrola DEKRA Slovensko.