Skip to content

ŠPECIFIKÁCIA BALÍČKOV

Službu Autokontrola ponúkame vo variácii troch balíčkov, ktoré si zákazník môže zakúpiť online na našej stránke. 

Balíček ECONOMY

Ako základnú službu sme pre našich zákazníkov vytvorili balíček ECONOMY, ktorý obsahuje kontrolu vozidla najmä po technickej stránke a skúšobnú jazdu. Meraním hrúbky laku na vozidle, vieme určiť či bola na vozidle opravovaná karoséria a tým odhaliť možné predchádzajúce havárie a nehody. Balíček je určený predovšetkým pre zákazníkov, ktorí poznajú pôvod vozidla, resp. kupujú pôvodne slovenské vozidlo od overeného predajcu. Balíček ECONOMY totiž neobsahuje právne preverenie vozidla prostredníctvom platených databáz (registre krádeží, exekúcií, blokácií, leasingových spoločností).

Balíček BUSINESS

Základné právne preverenie vozidla je však už zahrnuté v ďalšom balíčku BUSINESS. BUSINESS balíček obsahuje naviac preverenie najazdených kilometrov či overenie roku výroby vozidla v overených spoplatnených online databázach. Kontrola technického stavu vozidla je dôkladnejšia. Okrem úkonov z prvého balíčka technik skontroluje aj podvozok, geometriu, rám a nosné časti vozidla a mnoho ďalších komponentov vozidla. Ako bonus v tomto balíčku zákazník od nás dostane vzor kúpnej zmluvy na vozidlo, ktorá bola vypracovaná právnikom a výhodná pre nášho zákazníka (kupujúceho), bez žiadnych právnych chytákov a kľučiek. Balíček BUSINESS je našim najvýhodnejším balíčkom – najlepší pomer CENA/VÝKON a predstavuje zlatú strednú cestu, pri ktorej odhalíme bežné manipulácie a podvody, ktoré sa dejú v rámci predaja ojazdených vozidiel. Naši skúsení technici na základe rôznych indícií dokážu odhaliť rôzne závady, aj keď nie sú úplne zrejmé a viditeľné.

Balíček VIP

Najrozsiahlejší balíček VIP zahŕňa všetky kontrolné úkony nižších balíčkov plus ďalšie položky. Tento balíček odporúčame najmä na dovezené vozidlá, nakoľko v rámci neho zistíme a preveríme právne vady v krajine pôvodu (napr. register ukradnutých áut), manipuláciu s VIN identifikátormi, či históriu poškodení vozidla. Diagnostikou riadiacej jednotky náš technik zistí, či vozidlo nemá skryté závady a je po technickej stránke v poriadku. Prostredníctvom profesionálnych nástrojov znaleckej organizácie určíme taktiež náklady na opravu zistených závad. VIP balíček je určený pre náročného zákazníka, ktorý si chce byť históriou a technickým stavom vozidla istý na sto percent. Balíček odporúčame pre vozidlá, ktorých cena je vyššia ako 25 000 €.

Balíček INDIVIDUAL

V špecifických prípadoch a po konzultácii je možné si vyskladať balíček INDIVIDUAL. Do tohto balíčka je možné zaradiť akýkoľvek nami ponúkaný úkon, ktorý je súčasťou ostatných balíčkov. Cena tohto balíčka nie je pevne stanovená a závisí od počtu a druhu úkonov, ktoré si zákazník zvolí. Na vyžiadanie zákazníka mu vypracujeme cenovú ponuku. Balíček INDIVIDUAL odporúčame zákazníkom v špecifických prípadoch, najmä ak sa jedná o vozidlo, ktoré nie je bežné na našich cestách alebo má zákazník záujem o služby naviac. Do tohto balíčka je možné zradiť totiž aj úkony, ktoré nie sú súčasťou žiadneho iného balíčka ako napríklad technickú a emisnú kontrolu zvláštnu, stanovenie predajnej ceny vozidla na úrovni znaleckého posudku alebo preverenie brzdného účinku na brzdovej stolici.

Zloženie jednotlivých balíčkov vyplynulo z našich dlhoročných skúseností a poznania špecifík ojazdených vozidiel. Samozrejme rozhodnutie o výbere balíčka závisí vždy na zákazníkovi. Ak si nie ste istý, ktorý z našich ponúkaných balíčkov je pre vás najvhodnejší, neváhajte nás kontaktovať – veľmi radi vám poradíme.

Stránka je dočasne v rekonštrukcii. 

 

V prípade záujmu a otázok nám napíšte na mail:
autokontrola@dekra.com

Ďakujeme.
Autokontrola DEKRA Slovensko.